Kryzys kryzysem a zyski z e-commerce wciąż rosną

Wielogodzinne buszowanie w sieci, dziesiątki ofert i różnych cen. Kilka kliknięć dalej i decyzja – kupujemy! Taki scenariusz zna niemal każdy z nas, kto choć raz miał do czynienia z zakupami w sklepach internetowych. Zainteresowanie e-handlem ze strony konsumentów ma wymierne efekty – rynek e-commerce w Polsce ma się coraz lepiej.

Według najnowszego badania eCommerce Index rynek e-commerce w Polsce w ciągu minionego roku wzrósł o przeszło 32% i wyniósł niemal 18 mld zł. Sprzedawcy internetowi nie mają na co narzekać bo jak twierdzi Marcin Walocha z Dontpay.pl, partnera badania eCommerce Index, „e-commerce w Polsce rzeczywiście ma się dobrze, a będzie miał się jeszcze lepiej”.

Optymistami są także badani właściciele sklepów – aż 63% spośród nich twierdzi, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy przychody ich sklepów wzrosną (w całym small biznesie tylko 25% właścicieli firm powiedziało, że najbliższym roku obroty ich firm wzrosną).

– Różne analizy pokazują, że europejski rynek e-commerce wzrośnie w ciągu najbliższych 4 lat o 60 proc., a wszystko wskazuje na to, że Polska będzie liderem tego wzrostu, ponieważ nasze zapóźnienie w stosunku do innych państw Unii jest znaczne – dodaje Marcin Walocha.

 

Nic tylko przebierać w ofertach, klikać i kupować dalej 😉

 

*eCommerce Index to odbywające się co kwartał badania koniunktury w sektorze e-commerce. Prezentowane wyniki pochodzą z fali pierwszej.Badanie zostało zrealizowane na próbie 452 właścicieli sklepów internetowych w grudniu 2011 r. Zaproszenie do badania wysłane zostało do blisko 9 tys. sklepów.

źródło: manager.inwestycje.pl

Komentowanie jest zablokowane.